כיצד דיאטת אורז יכולה לעזור לכם, כנסו ותקראו!

מעת לעת אנחנו שומעים על דיאטות שונות אשר נועדו לעזור לנו להרזות. לצד המלצות על פעילות גופנית ושינה נכונה, אנחנו מקבלים המלצות, הן מאנשי מקצוע והן מגורמים אחרים, על כך שעלינו לעשות דיאטה או דיאטה אחרת, כי היא יכולה לעזור לנו להפחית במשקל ולשמור על גוף רזה וחטוב.

כך למשל, אחת הדיאטות הפופולאריות כיום, הן בקרב נשים והן בקרב גברים, היא דיאטת אורז. על פניו זה נשמע אולי זה מוזר, שכן מדובר בדיאטה שהמרכיב העיקרי שלה הוא לא פריט מזון "רזה". מדובר בפחמימות. אך אחרי שנבחן את הדיאטה לעומק, נוכל להבין מדוע היא נחשבת לדיאטה איכותית, ומדוע היא כל כך פופולארית.

לפני שנצלול אל תוך הדיאטה, צריך להבין את המשמעות של התהליך אותו אנחנו מבקשים לעבור. כשאנחנו מחליטים לעשות דיאטה, אנחנו למעשה מבקשים לשנות את התפריט שלנו. זה אומר, מן הסתם, שמרכיבים רבים שצרכנו, מרכיבים שהגוף שלנו צריך, ייעלמו מהתפריט שלנו ואנחנו צריכים לחפש עבורם תחליף. זה שאנחנו מחליטים לרדת במשקל ולאכול פחות, לא אומר שהגוף שלנו לא צריך את אותם מרכיבים. אם כבר אז להיפך, אם אנחנו נצמצם את הצריכה של אותם מרכיבים, אנחנו נפגע בגוף שלנו.

במובן הזה, דיאטת אורז היא מושלמת. שכן מדובר במרכיב שהוא חיוני לגוף ומכיל מרכיבים רבים שאנחנו צריכים. אורז להבדיל ממאכלים אחרים, מעבר לכך, דיאטת אורז היא לא מיועדת אך ורק להרזייה, למרות שהיא עוזרת גם בכך כמובן, היא עוזרת לנו בניקוי הגוף מחומרים שונים שיכולים לגרום לו נזק, בין אם זה סוכרים, שומנים ומרכיבים אחרים.

הדיאטה מאפשרת לנו לנקות את הגוף שלנו וכך אנחנו גם מורידים את לחץ הדם, משפרים את מצב הסוכר, מתמודדים בצורה טובה יותר עם מעי רגיז וקיבה עצבנית, ואנחנו יכולים להתמודד עם מצבים כמו צרבות.

כיצד בנויה דיאטת אורז

כפי שניתן להבין, הדיאטה מבוססת בעיקר על צריכת אורז כשלצידה אנחנו צורכים מים והרבה. חשוב להדגיש, בימים הראשונים של הדיאטה, אנחנו עלולים להרגיש את החיסרון של מרכיבים שונים, כמו חלבונים למשל, ולכן אנחנו נרגיש חולשה, אך עם הזמן הגוף גם יתרגל וגם נוכל להכניס עוד ועוד גורמים שונים אל תוך התפריט שלנו.

כך למשל, במהלך הזמן נכניס פירות אל תוך התפריט, וכן נוכל לשלב לא רק אורז רגיל אלא גם מאכלים שונים שעשויים מאורז, למשל, אטריות אורז, פריכיות אורז ועוד. אפשר גם לצרוך פחירות יבשים, ירקות כולל ירקות מבושלים ועוד. כל זה אחרי מספר ימים בהם צרכנו בעיקר אורז לבן מבושל.

בצורה כזו אנחנו גם מנקים את הגוף שלנו ממרכיבים שונים, וגם צורכים תפריט שהוא הרבה יותר מרזה, ואכן אחרי זמן מה, נרגיש את זה גם במשקל הגוף שלנו.