כאן תוכלו לקבל את המידע הרלוונטי על דיאטת מיצים

יותר ויותר אנשים בוחרים בשנים האחרונות לעשות דיאטה, כשהשינוי שהם מבצעים בתפריט התזונה היומי שלהם הוא חד, לא מעבר מתפריט שכולל מזון מוצק אחד למזון מוצק אחר, אלא מעבר ממזון מוצק למזון נוזלי, במילים אחרות, דיאטה שכולה מתבססת על מיצים.

דיאטת מיצים הפכה להיות מאוד פופולארי ברחבי העולם, בעקבות לא מעט סיפורי הצלחה שונים של אנשים, אשר גם ירדו במשקל וגם הרגישו הרבה יותר טוב אחרי שהם נכנסו לדיאטה שכזו. אחת הסיבות להצלחה של דיאטה זו היא שכיום אנחנו יודעים כיצד ליהנות מהרבה יותר אפשרויות כיצד להפיק מיצים ברמה גבוהה, מזינה וטובה לגוף.

הרעיון של דיאטת מיצים הוא לקחת כל מיץ ולשתות אותה, שכן במרבית המיצים שנמכרים בסופרמרקטים או במקומות אחרים, אין את המרכיבים שאנחנו צריכים בשביל הדיאטה, אם כבר להיפך, יש בהם הרבה מאוד סוכרים, שמנים ומרכיבים אחרים אשר יכולים להיות גם לא מרזים וגרוע מכך, מאוד לא בריאים בשבילנו.

דיאטה שכזו חייבת להכיל אך ורק מיצים טבעיים, מיצים שעשויים ממרכיבים שנחשבים לבריאים לגוף. ההמלצה היא, לשלב בין מרכיבים שונים ולא להתבסס אך ורק על מרכיב אחד, שכן רק כך נוכל ליהנות משלל מרכיבים טובים לגוף שלנו.

לפני שנסביר מה כוללת דיאטת מיצים, חשוב להדגיש עוד נקודה, אם אנחנו רוצים להפיק תועלת מלאה מהדיאטה ולא לפגוע בבריאות שלנו, מוטב לעבור את הדיאטה בהתייעצות עם איש מקצוע, רצוי מאוד שהוא ילווה אותנו בתהליך, וכן שנקצה זמן מוגדר לדיאטה. הרי ברור שבשלב מסוים, נצטרך לחזור ולאכול אוכל מוצק (אלא אם מבחינה רפואית אנחנו לא יכולים לעשות את זה).

מה כוללת דיאטת מיצים

דיאטת מיצים מורכבת מצריכה של מספר מיצים טבעיים שאנחנו מכינים במהלך היום. הדיאטה צריכה להכיל פירות או ירקות אשר מכילים מרכיבים וסיבים תזונתיים שטובים לגוף. כך למשל, אנחנו נשתמש בסוגים שונים של מיצים ירוקים, כאלה שיכולים לספק לנו ויטמינים, מינרלים, חלבונים, חמצן ועוד. אנחנו יכולים להכין אותם ממלפפון, שורשים, עלים ועוד. מדובר על מרכיבים שאולי באופן רגיל אנחנו לא נוכל לצרוך אותם ביחד, אך ברגע שנהפוך אותם למיץ, לא תהיה לנו בעיה עם זה.

בשנים האחרונות, הרבה מאוד אנשים נוהגים להכניס אל תוך מיצים ירקות גם אבקות שונות, כמו למשל ספיר ולינה, שמכיל חלבונים, ברזל ומרכיבים אחרים, כמו כן הם נוהגים להכניס צ'יאה ומרכיבים אחרים.

לצד מיצים ירוקים, אנחנו יכולים למצוא מיצים נוספים, למשל כתומים וצהובים (עשויים מפירות הדר, גזר וירקות אחרים בצבעים אלה), מיצים סגולים (סלק) ועוד. חשוב לומר, רצוי מאוד שהיחס במיצים השונים, יהיה פרי אחד על כל שלוש ירקות, הן בגלל המרכיבים השונים שיש בירקות והן בגלל העובדה שבפירות יש הרבה יותר סוכרים מאשר בירקות, וכך אנחנו מאזנים אותם.