כל מי שפותח עיתון יומי או אתר אינטרנט בימנו, נחשף למגוון רחב של שיטות דיאטה אשר מבקשות לעזור בירידה במשקל. אחת מהדיאטות הפופולאריות ביותר, מוגדרת כצום מיצים.

הרעיון של דיאטה/צום זה הוא מאוד פשוט. במקום לאכול אוכל מוצק אנחנו צורכים אך ורק מיצים שמכילים פירות וירקות, כמובן שמדובר במיצים טבעיים לכל דבר (לא משקאות ממותקים או מוגזים). בצורה כזו אנחנו גם מפחיתים את כמות הצריכה של אוכל משמין וגם אנחנו מנקים את הרעלים מהגוף שלנו.

בעת צריכת אוכל מוצק, בוודאי אם מדובר באוכל שנמכר בכמויות מסחריות (כל דבר שאנחנו לא מכינים במסגרת הכנה עצמית), הרי שאנחנו צורכים חומרים שאינם טובים לגוף, מדובר ברכיבי מזון כאלה ואחרים. לעומת זאת כשאנחנו צורכים אך ורק מיצים, אז אנחנו גם נהנים מחומרים טבעיים עם כל המרכיבים שחשוב לגוף האדם ואנחנו גם מרגישים שבעים.

צום מיצים יכול להיות טוב לירידה במשקל, התאוששות ממחלה, ניקוי רעלים וכן זה אידיאלי לספורטאים שמעוניינים לצרוך פחמימות וחלבונים ולשמור על משקל.

איך מפתחי גוף יכולים לעשות צום מיצים?

מפתחי גוף אשר מתאמינים בתדירות גבוהה במקום כמו חדר כושר ולא רוצים לאבד קלוריות חשובות, יכולים עדיין לעשות צום מיצים אך הם צריכים להגביר את הצריכה, בערך פי 2 מאדם רגיל.